Tuloksia klubin tapahtumista

Otsikko

Best in Show
1. Ocarina, amerikan akita, om. Päivi Väätäinen
2. Nikke, welsh gorgi, om. Eira Björkman
3. Triine, cockerspanieli, om. Arja Levo
4. Rane, pun. irlannin setteri, om. Erja Kumpulainen

Pienen pennut, punaiset
1. Mikke, welsh gorgi, om. Eira Björkman
2. Judas, tiibetinspanieli, om. Mikko Lindroos
3. Otto, mopsi, om. Saija Karttunen
4. Iines, tiibetinspanieli, om. Marita Snabb

Pienet pennut, sininet
1. Rauha, tiibetinspanieli, om. Kari Kuosmanen
2. Athos, cockerspanieli, om. Anne Westerholm
3. Jedi, shetlanninlammaskoira, om. Mia Mustalahti
4. Urho, tiibetinspanieli, om. Anna Hatva-Jokinen

Isot pennut, punaiset
1. Ocarina, amerikan akita, om. Päivi Väätäinen
2. Into, belgianpaimenkoira tervueren, om. Annika Lundell
3. Hero, sileäkarvainen noutaja, om. Ella Immonen
4. Figo, kultainen noutaja, om. Nanette Lehmusvirta

Isot pennut siniset
1. Vili, keeshond, om. Maarit Pyrhönen
2. Kida, australianpaimenkoira, om. Jessika Rönnberg
3. Joiku, suomenajokoira, om. Heli Niemi
4. Iron, berninpaimenkoira, om. Päivi Valli

Pienet aikuiset, punaiset
1. Onni, mäyräkoira, om. Milla Keinonen
2. Rocky, welsh gorgi, om. Ella Kuronen
3. Fabio, kääpiosnautseri, om. Essi Snellman
4. Kita, länsigöötanmaanpystykorva, om. Kirsi Hotanen

Pienet aikuiset, siniset
1. Malla, mäyräkoira pk, om. Elisa Kukkola
2. Elmo, welsh gorgi, om. Eira Björkman
3. Mara, mäyräkoira, om. Sanna Koivunen
4. Ginny, chihuahua, om. Marianna Rantanen

Isot aikuiset, punaiset
1. Taika, tanskandoggi, om. Anette Laihoaho
2. Iinaliina, pun. irlanninsetteri, om. Maaret Kother
3. Bri, australianpaimenkoira, om. Päivi Väätäinen
4. Kira, siperianhusky om. Pinja Rantasalmi

Isot aikuiset, siniset
1. Rane, pun. irlannin setteri, Erja Kumpulainen
2. Koda, australianpaimenkoira, om. Sanna Röntynen
3. Lara, collie, om. Niina Leino
4. Tazi, siperianhusky, om. Pinja Rantasalmi

X-rotu
1. Safir, om. Johanna Rummukainen
2. Balu, om. Mira Kalliovaara
3. Anki, om. Jaana Mansner
4. Roni, om. Monika Malm

Veteraanit
1. Triine, cockerspanieli, om. Arja Levo
2. Nuusku, x-rotu, om. Mira Kalliovaara
3. Turre, beauceron, om. Heidi Hulkko
4. Sulo, welsh gorgi, om. Eira Björkman

Parikilpailu
1. Roni & Ninja, x-rotu, om. Monika Malm
2. Lily & Maya, pun. irlanninsetteri, om. Pia Felin

Lapsi & lelukoira
1. Mentos, mäyräkoira, om. Sandra Teräaho
2. Nakki, mäyräkoira, om. Hilda Vaarno
3. Roihu, kelpie, om. Kiira Kukkasjärvi
4. Stara, villakoira, om. Minttu Keinonen

Lapsi & koira
1. Cara, collie, ja Janelle Ikäheimonen
2. Muro, bordercollie, ja Miro Liski
3. Hukka, papillon, ja Sofia Liman
4. Taika, chihuahua pk ja Iida Vaarna

Juniorhandler
1. Huima, suomen lapinkoira, ja Silja Ryhänen
2. Jäbä, mopsi, ja Katariina Johansson
3. Onni, mäyräkoira, ja Milla Keinonen
4. Doris, barbet, ja Anni Nousiainen

Nakinsyöntikilpailu
1. Nipsu, om. Mira Kalliovaara
2. Roihu, om. Elina Kukkasjärvi
3. Enzo om. Nonette

Kiitokset kaikille osallistujille ja onnea sijoittuneille.

Kodintavaratalo Match Show Nummela 4.9.2016

BIS

  1. Karju, tanskandoggi. om. Sini Lindfors
  2. Yodi, shetlanninlammaskoira. om. Emmiina Abrahamsson
  3. Saimi, sk. Collie. om. Sanna Siimes
  4. Rasmus, australianpaimenkoira. om. Terhi Louhekari


Pienet pennut, punaiset

  1. Feelia, pk. Chihuahua. om. Leena Lamminpelto
  2. Elmo, shetlanninlammaskoira. om. Laura Salo
  3. Selma, parsonrusselinterrieri. om. Sara Lindeblad
  4. Veikko, kääpiömäyräkoira. om. Päivi Hietala

Pienet pennut, siniset

  1. Bambi, shetlanninlammaskoira. om. Johanna Rummukainen
  2. Totti, kääpiöpinseri. om. Tanja Närhi
  3. Harry, apinapinseri. om. Kirsi Kinnunen
  4. Nata, havannankoira. om. Merita Sintonen

Isot pennut, punaiset

  1. Saimi, sk. Collie. om. Sanna Siimes
  2. Oiva, hovawart. om. Siiri Raunio
  3. Viima, australianpaimen. om. Miranda Oksanen
  4. Dio, belgianpaimenkoira, tervueren. om. Merika Ruonakoski

Isot pennut, siniset

  1. Kuje, shapendoes. om. Sanni Ahonen
  2. Yoshi, akita. om. Ari Välimäki
  3. Luna, cane corso. om. Teija Malm-Moilanen
  4. Laku, belgianpaimenkoira, tervueren. om. Taina Pennanen

Pienet aikuiset, punaiset

  1. Yodi, shetlanninlammaskoira. om. Emmiina Abrahamsson
  2. Salli, keskikokoinen villakoira. om. Riikka Koistinen
  3. Jedi. lk. Chihuahua. om. Leena Lamminpelto
  4. Kasper, havannankoira. om. Riina Laari

Pienet aikuiset, siniset

  1. Arttu, cairninterrieri. om. Sanna Tötterman
  2. Mimi, tiibetinspanieli. om. Riikka Sirkiä
  3. Duudson, pk. Chihuahua. om. Jessica Perälä
  4. Heikki, lk. Mäyräkoira. om. Päivi Hietala

Isot aikuiset, punaiset

  1. Karju, tanskandoggi. om. Sini Lindfors
  2. Fredi, suursnautseri. om. Mia Lindeblad
  3. Manu, fieldspanieli. om. Hanna Lång
  4. Leevi, suomenlapinkoira. om. Ari Välimäki

Isot aikuiset, siniset

  1. Didi, tsekinpaimenkoira. om. Sanna Siimes
  2. Puma, saksanpaimenkoira. om. Kaisa Päivinen
  3. Ropi, suomenlapinkoira. om. Tarja Vuolanto
  4. Sulo, sileäkarvainennoutaja. om. Henna Vilen

X-rotu

  1. Hugo. om. Janita Selenius
  2. Luca. om. Bea Suominen
  3. Roi. om. Rasmus Fröberg
  4. Lana. om. Neea Peltonen

Veteraanit

  1. Rasmus, australianpaimenkoira. om. Terhi Louhekari
  2. Otto, cockerspanieli. om. Cami Kivi
  3. Nuusku, x-rotu. om. Mira Kalliovaara
  4. Sara, lk. Chihuahua. om. Jessica Perälä

Lapsi ja lelukoira

  1. Tassuliini ja Cody Rivet
  2. Sofia ja Nea Janger
  3. Mysti ja Lenni Louhekari

Junior handler

  1. Kasper, havannankoira ja Riina Laari
  2. Rocky, kultainennoutaja ja Heidi Saario
  3. Nemo, borderterrieri ja Ainomari Pakkanen
  4. Laku, australianpaimenkoira ja Aada Mäkilä
  5. Coco, jackrussel ja Milla Mykkölä


Arvonnat

Puhelin: Leena Lamminpelto

Philipsit:

Minna Korkola

Jasmin Leino

Rasmus Fröberg

Hanni Salo-Auvinen

Nu-Pun Koiraklubin seuranmestaruus- ja pienpystykorvienrotumestaruus tokokoe 20.8.2016

Rallytokon mestaruuskisa 27.8.2016

Mölli-ALO

1. Noora Talvitie ja Aslak, 86 p, möllimestari
2. Kirsi Seppälä ja Ilopastilli, 46 p

ALO (kerrotut mestispisteet, kerroin 1,1)

1. Liisa Teräaho ja Dina, 99 p, aika 1.40,64 (108,9)
2. Mira Kalliovaara ja Nuusku, 99 p, aika 1.59,14 (108,9)
3. Mira Kalliovaara ja Nipsu, 97 p, aika 1.47,75 (106,8)
4. Mira Kalliovaara ja Balu, 78 p, aika 2.00,97 (85,8)

AVO (kerrotut mestispisteet, kerroin 1,2)

1. Liisa Teräaho ja Naksu, 93 p, aika 1.54,37 (111,6) rallymestari
2. Minna Sjöberg ja Lulu, 74 p, aika 2.07,53

Minna Sjöberg ja Luna, alle 70 p
Mari Rantanen ja Sepe, alle 70 p

Matti Rantanen ja Ruffe, HYL

Agilityn epävirallinen kilpailu ja mestaruuskisa 26.8.2016

Supermöllien ja lasten luokka

Möllien luokka

Kisaavien luokka

Agilityn mestaruudet v. 2016

Rallytoko 29.5.2016

MES

1. Asta Eklund/Smeds Ninni 72/RTK4
2. Mikaela Lindqvist Sansoi Kalle 72
TP Reeta Jokela Merryhunter Brittanyt MES0

Mikaela Lindqvist Rosalago Iron Maiden MES0
Minna Palviainen Deana At Nevicata’s Certovej Zahrady MES0
Terttu Koskela Dragonflames’s Lil’ Firecracker MES0
Janina Alankoja Pyymäen Oman Onnen Mies MES0

VOI

1. Sanni Ahanen Lumikuono Pamplona Jamona 91/RTK3
2. Katri Ristimäki Asendzan Celestia 91/RTK3
3. Tiina Nylund Grezagord’s Unikon Kukka 80/RTK3
TP Ilkka Mäkinen Nummi Diego 72

Laura Toivanen October’s Ketsh Up 73/RTK3
Emma Alve Frosty Forest Knock Out 71

Mia Laine Funfanny’s Perdita VOI0
Virpi Ullakonoja Attic Angel’s Coyote Witch VOI0
Saila Sovela Green Perry’s Nadador Nordica VOI0

AVO

1. Emma Alve Pikku-Uikun Tusse Patukka 98
2. Niina Sorvari Hofmarien Gimme Five 97/RTK2
3. Heli Eriksson Jummi-Jammin Moonbeam 96/RTK2
TP Anu Luoto Flagstones Show Must Go On 78/RTK2

Marika Heikkinen Royal Coctail Lucky Bringer 95
Elina Kukkasjärvi Kelmi Noheva Narttu 94
Taru Kanerva Jay-Jay’s Iron Man 94/RTK2
Jaana Alqvist Haumean Ursula 89
Pauliina Sarilo Pinserella’s Iconis 86
Iira Hämäläinen Belainin High Speed 84/RTK2
Marja Haastola Lemieux Tete-Beche Brio 77/RTK2
Katja Kultalahti Cabravos Ninki Nonk 73/RTK2

Minna Sjöberg Lulu AVO0
Anne Saren Dragonflame’s Golden Eye AVO0
Anne Vepsäläinen Nord Star Gasko Prim AVO0
Minna Sjöberg Luna AVO0
Jessica Järviniemi Strongline’s Treasure AVO0
Pia Kytölä Vofcit’s Piece Of Gold HYL POIS

ALO

1. Sarianne Björklund Cryptonite Moonbat 100
2. Liisa Teräaho Capricole Hawaiian Hawthorn 100
3. Sarianne Huuhka Feistyflea’s Twisted Sister 99
TP Birgitta Harju Giteas Domenica 86

Katri Iso-Markku Ossequente Poupette 97
Ilse Väisänen Nuppusen Natturuperla 97/RTK1
Tua Nummelin Yacatis Metsänpeikko 96/RTK1
Saila Sovela Nadador Earwen 94
Outi Perkiömäki Höpöhännän American Wonder 94/RTK1
Ilse Väisänen Tunturiketun Nett Freyjubra 94/RTK1
Leila Salovaara Tassumäen Kleima 92
Jenni Lahtonen Waatan Daucus 92
Leena Nevalainen-Saarinen Amories Futura 92
Henriikka Suominen Swissdreams Amidala 89/RTK1
Heidi Huumonen All Heroes Just Like Mrs Beaver 85
Merja Lappi Ja-Kar Risu Parta 85/RTK1
Tanja Rokkanen Casting Gage Emil 83/RTK1
Mari Rantanen Bolo Demell Charlie 81/RTK1
Mikaela Lindqvist Anthrax 80/RTK1
Jenni Tervonen Trucker’s Åbiada 72
Maria Rehn Elsa 71

Marjaana Elovirta Devlin Von Der Herrenwiese LUOPUI
Maija Rajala Wanhan Purolan Mc Cormick HYL POIS
Anne Vepsäläinen Julia ALO0
Katariina Vaaramaa Besties Wasabe LUOPUI

Kodintavaratalo match show 30.4.2016

BIS-1 Rasmus, australianpaimenkoira, om. Terhi Louhekari

BIS-2 Kentsu, kääpiösnautseri, om. Krista Arenius

BIS-3 Enzo, kultainennoutaja, om. Nanette Lehmusvirta

BIS-4 Elli, lk. mäyräkoira, om. Hanna Taka-Sihvola


Pienet pennut

pun-1 Feelia, pk chihuahua, om. Leena Lamminpelto

pun-2 Luna, cavalier king charlesinspanieli, om. Leila Lepistö

pun-3 Minttu, kääpiöbullterrieri, om. Outi Savolainen

pun-4 Milo, amerikancockerspanieli, om. Tiia Mäkinen


sin-1 Elli, lk. mäyräkoira, om. Hanna Taka-Sihvola

sin-2 Linda, bostoninterrieri, om. Mirka Nikland

sin-3 Pyörre, parson russelinterrieri, om. Siiri Jääskeläinen

sin-4 Velmu, kääpiösnautseri, om. Eerika Kotijoki


Isot pennut

pun-1 Odile, venäjänvinttikoira, om. Anne Karikumpu

pun-2 Afina, samojedinkoira, Ria Paussu

pun-3 Lola, labradorinnoutaja, om. Nina Lindholm

pun-4 Aida, espanjanvesikoira, om. Niina Wessman


sin-1 Wilma, new foundlandinkoira, om. Taru Rantala

sin-2 Fanny, walesin springerspanieli, om. Heidi Toivanen

sin-3 Kusti, harmaa norjanhirvikoira, on. Hanna Taka-Sihvola

sin-4 Dave, walesin springerspanieli, om. Petra Linnamaa


Pienet aikuiset

pun-1 Kentsu, kääpiösnautseri, om. Krista Arenius

pun-2 Kerttu, cockerspanieli, om. Hanna Vilenius

pun-3 Kippo, lk. Mäyräkoira, om. Heidi Hihnala

pun-4 Visla, welsh corgi gardican, om. Anneli Ojala


sin-1 Siiri, mittelspitz, om. Tarja Kärkänen

sin-2 Baron, pk. Kääpiömäyräkoira, om. Jaana Kuru

sin-3 Moona, kleinspitz, om. Iina Toivola

sin-4 Alfons, parson russelinterrieri, om. Albert Colin


Isot aikuiset

pun-1 Enzo, kultainennoutaja, om. Nanette Lehmusvirta

pun-2 Piku, pohjanpystykorva, om. Olli Lehtonen

pun-3 Doris, barbet, om-. Anni Nousiainen

pun-4 Mauno, espanjanvesikoira, om. Laura Jalo


sin-1 Flow, australianpaimenkoira, om. Elina Vartiainen

sin-2 Ruffe, keeshond, om. Matti Rantanen

sin-3 Miiko, eurasier, om. Marjukka Taipale

sin-4 Manu, fieldspanieli, om. Henna Lång


Veteraanit

Rasmus, australianpaimenkoira, om. Terhi Louhekari

Santtu, om. Monika Lindstöm

Daisy, shetlanninlammaskoira, om. Marja Heikkonen

Luru, whippet, om. Maiju Hoskanen


X-rotu

Pepe, om. Janita Kukkonen

Roni, om. Monika Malm

Lulu, om. Marianne Piltti

Muru, om. Karoliina Blomberg


Parikilpailu

Halla & Viola, welsh corgi cardigan, om. Anneli Ojala

Milla & Totti, cockerspanieli, om. Arja Levo

Riemu & Viivi, kk. Mäyräkoira, om. Mona Leino

Leevi & Afina, samojedinkoira, om. Tarja Kärkänen


Junior handler

Doris, barbet & Anni Nousiainen

Alfons, parson russelinterrieri & Albert Colin

Vilma, walesin springerspanieli & Jasmin Kyöstilä

Rocky, kultainennoutaja & Heidi Saario


Lapsi ja koira

Lola & Viivi Färn

Pinni, kleinspitz & Minni Landen

Muro, bordercollie & Miro Liski

Ansa, parson russelinterrieri & Saga Winqvist


Lapsi ja lelukoira

Olla & Petra Teräaho

Miki & Rasmus Sainio